Akşener iktidara sert sözlerle yüklendi: ‘Arkalarına bakmadan gidiyorlar’

YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, esnaf ziyareti için geldiği Burdur’un Yeşilova ilçesinde açıklamalarda bulundu.

“Şu anda burada bulunmanız benim için çok kıymetli. Birebir vakitte bir vebal. Evvel hakkınızı helal edin” diyen Akşener, “Cenâb-ı Hak beni sizlere karşı mahcup etmesin, beni size palavra söyleyenlerden eylemesin, beni sizin hakkınızı alıp yandaşlara verenlerden eylemesin. Senin çocuğun 92 puanla atanamadan meskende umutsuzca yatarken; yandaşların, ayısı olanın dayısı olanın 58 puanla atandığı bir ülkeyi, sizin karşınızda savunmayı nasip etmesin“ sözlerini kullandı.

İki buçuk yıldır vilayet il, ilçe ilçe, sokak sokak, esnaf esnaf gezdiğini hatırlatan Akşener, “Esnafların dükkanlarının içinde bugüne kadar rastgele bir siyasi partiyi yermedim, kendi partimi övmedim. Propaganda yapmadım. Yalnızca o dükkanların içindeki insanların sıkıntılarını dinledim. O kaygıları kamuoyu ile paylaştım” dedi.

 “ARKALARINA BAKMADAN GİDİYORLAR”

Bu kederler karşısında tahlil üreterek yarışan bir siyasi sistemin uzun vakittir olmadığını savunan Akşener, “Dolayısıyla çırak çıkan sizsiniz. Seçim vakti oculuk-buculuk üzerinden bizi birbirimizle düşman edip, sizi komşunuzla karşı karşıya getirip oylarınızı alıyorlar ve artlarına bakmadan gidiyorlar” dedi.

Akşener şöyle devam etti:

“Buna son vermenin yolu, o esnaf dükkanlarında müşteri nasıl velinimet ise sizin de seçmen olarak velinimet olduğunuzu bilmenizdir. Ben dahil herkesi karşınızda hazır ola çekmenizdir. Oylarınızı çok değerli hale getirmenizdir.”

Turgut Özel periyodunda yoksul fukara fonu kurulduğunu hatırlatan Akşener, “Bugüne kadar bütün siyasi partiler ‘fak fuk fon’un içine elini uzatmadı. Sonra bu arkadaşlar işbaşına geldiler ve ‘fak fuk fon’, AK Parti’nin özel bir vakfı haline geldi. AK Parti içerisinde yakını olmayan hiç kimse oradan faydalanamadı. Faydalanmaya kalkanın da yüzüne yüzüne yardım atıldı. Halbuki besin dağıtmaktan fazla nakit yardımı yapmaktı. Artık bu örnekten yola çıkarak; 650 lira maaş alan 65 yaş sonrası kıymetli kardeşim, 650 lira ile geçinebilir misiniz? Mümkünatı yok. 2500 lira maaş alan emekli kardeşim torununa 1 lira verebilir misin, ikram alabilir misin, mutfağı geçindirebilir misin, ısıtmayı, elektriği ödeyebilir misin? Bu türlü bir tertipte buna karşılık yalnızca 24 milyar lirayı Türk Telekom üzerinden Sayın Erdoğan’ın yakın dostu Haririler’in cebine koydular.” halinde konuştu.

Akşener, bu para ile çiftçilere Nisan ayı için fiyatsız gübre verilebileceğine işaret etti.

“Senin çocuğun 4 yıllık üniversiteleri bitirip iş bulamadan konutunda oturursa, umudu kalmamışsa; buna karşılık 5 maaş, 10 maaş, 15 maaş alan danışmanlar varsa bu ülkede harami bir sistem vardır” diyen Akşener, “Bunu bu türlü sürdüremeyiz. Siz de sürdüremezsiniz. Onun için helal oylarımızla ister evvel ister vaktinde o sandıkta, demokrasi içerisinde bu harami sistemi birlikte yıkacağız inşallah” sözünü kullandı.

“BUNLARIN BÜTÜN HORTUMLARINI KESMEYİ…”

Konuşması sırasında vatandaşlara da mikrofon uzatan Akşener, dinlediği badireler akabinde şöyle devam etti:

“Allah bu ülkenin kaynaklarını sizlere kullanmaya nasip etsin. Bu ülkenin kaynakları var kardeşim. Bu ülke refah düzeyinin en üstte olduğu bir idaresi hak ediyor. Bu fakirliği, bu yoksulluğu ortaya koyan şey; birincisi iş bilmezlik, ikincisi kayırma, üçüncüsü Türkiye’nin içinde bulunduğu bu kaideleri unutma, sizi unutma. Saraya girince sizin gözlerinizin içine bakmayı, sizi dinlemeyi unuttular. Hırsızlık, israf ve yolsuzluktur. Allah bunların bütün hortumlarını kesmeyi bana nasip etsin”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.