Elon Musk’tan Twitter’ı satın alma muahedesinin feshine ait yeni mektup

Tesla ve SpaceX’in Üst Yöneticisi Elon Musk, toplumsal medya şirketi Twitter’ı satın almaya yönelik 44 milyar dolarlık mutabakatın feshi için yeni bir mektup gönderdi.

Söz konusu mektubun, Twitter’ın eski güvenlik şefi Pieter Zatko’nun şirketin geçersiz hesaplarla ilgili uygulamaları konusunda ihbarcı olarak yaptığı cürüm duyurusunun akabinde gönderilmesi dikkati çekti.

ABD Menkul Değerler ve Borsa Kuruluna (SEC) yapılan bildirime nazaran, Musk’ın avukatı Mike Ringler, Twitter’ı satın alma mutabakatına ait 29 Ağustos’ta yeni bir mektup kaleme aldı.

Zatko’nun savlarına dikkat çekilen mektupta, bunların hakikat olması halinde Twitter’ın mutabakatın kimi kararlarını ihlal ettiği kaydedildi.

Mektupta, argümanların mutabakatın feshi için ek ve besbelli temeller sunduğu bildirildi.

Ayrıca, Musk’ın Twitter’ın ‘spam’ hesapları ölçme sistemi konusunda şirketin eski güvenlik şefi Zatko’dan bilgi istediği aktarıldı.

Twitter’ın eski güvenlik şefi Zatko, ihbarcı olarak yaptığı cürüm duyurusunda şirketin federal yetkilileri spam ve bot hesaplar konusunda yanılttığı savında bulunmuştu.

Zatko’nun cürüm duyurusunda, Twitter’ın spam hesapların sayısını azaltmak yerine kullanıcı sayısının artışına öncelik verdiği ve yöneticilerin de günlük kullanıcı sayısındaki artışa bağlı olarak 10 milyon dolara varan ikramiyeler kazandığı sav edilmişti. Twitter ise kabahat duyurusunda yer alan tezleri yalanlamıştı.

Elon Musk, 8 Temmuz’da birden çok kararının ihlalini münasebet göstererek Twitter’ı satın alma mutabakatını feshettiğini bildirmişti.

Musk’ın avukatları, ABD Menkul Değerler ve Borsa Kuruluna (SEC) yapılan bildirimde, Twitter’ın, şirketin iş performansı için değerli olan platformdaki geçersiz yahut spam hesaplarla ilgili birden fazla bilgi talebine karşılık vermediğini yahut yanıtlamayı reddettiğini belirtmişti.

Twitter ise muahedeyi feshettiği için Musk’a dava açmıştı. Twitter’ın Musk aleyhine açtığı dava, 17 Ekim’de görülmeye başlanacak. (AA)

Related Posts

Instagram, Aile Merkezi özelliğini ülkemizde kullanıma açtı

Geçtiğimiz yıl ansızın ortaya çıkarak şirket içindeki bilgileri basına açıklayan bir Facebook muhbiri, bilhassa Instagram uygulamasının çocuklara …

Xbox Series X/S konsollar, Xbox One disklerini çevrimdışı oynatabilecek

Günümüzde internet bağlantısı ve servis sağlayıcılarında yaşanan sorunlar, konsol kullanıcılarının oyunlara olan erişimine büyük …

Starlink’in Türkiye’ye Geliş Tarihi Belirsizliğe Girdi!

Starlink nedir? Elon Musk’ın kurucusu ve CEO’su olduğu SpaceX, dünya genelinde ucuz ve hızlı internet sunma hedefiyle Starlink projesini …

Ferrari’nin ilk SUV modeli Purosangue kendine hayran bıraktı

Ferrari, dünyanın en önemli lüks otomobil araç üreticilerinden biri. Gücün, ihtişamın, lüksün sembolü olan bu marka genelde spor araç …

Blue Origin roketi havada infilak etti!

Son dönemde uzay turizmi konusunda oldukça somut gelişmeler yaşanıyor. Bu konuda Blue Origin ve SpaceX‘in büyük bir payı bulunuyor. Bu …

Instagram Hikayeler’deki ses sorunu çözülemedi

Snapchat’ten aldığı Öyküler özelliğiyle hayli tanınan hale gelen Instagram, şimdilerde ses sıkıntılarıyla gündemde. Bazı Instagram …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.