Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’nun iddilarına cevap: Akıl kârı değil

CHP önderi Kılıçdaroğlu’nun ‘kaçış planı’ açıklamalarına cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ana muhalefet başkanının bürokratları açıkça tehdit ettiğini gördük. Bir Cumhurbaşkanı’nın ailesini gaye alarak bu türlü bir süreci yönetmek akıl karı değildir” tabirlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Etik Eğitimi ve Etik Eğitici Yetiştirilmesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni’nde konuştu.

Erdoğan’ın açıklamasından satırbaşları şöyle:

*Etik Heyetimizin giderek artan eforlarını Cumhurbaşkanı olarak ebediyen destekledim, desteklemeyi sürdürüyorum.

*Geçtiğimiz yıllarda tarihinin en savlı idare değişikliğini gösteren Türkiye, bu vasfını gelece taşıma iradesini de göstermiştir.

KILIÇDAROĞLU’NA KARŞILIK

*Son periyotta giderek sıklaşan bir formda ana muhalefet partisinin başındaki zatın bürokratları maksat aldığını, tehdit etmeye başladığını görmeye başladık. Kamu vazifelileri elbette eleştirilebilir.

*Evet yapılan iş ve süreçleri eleştirdik, hukuk yoluna başvurduk. Lakin ortaya çıkan iş ve sürece de riayet ettik.

*Demokratik hukuk devletinde olması gereken budur. Eleştirerek demokratik hakkımızı kullandık, iş ve işleyişle hukuka hürmetimizi gösterdik.

*Ana muhalefetin başındaki kişinin kullandığı lisan demokratik hukuk devletine uygun değildir. Bir cumhurbaşkanının ailesini amaç alarak bu türlü bir süreci işletmek akıl kârı değildir.  Kendisine oy vermediği için çiftçiye, esnafa hakaret ettiği üzere bürokratları tehdit etmektedir.

*Verdiği karar için hakimi, operasyon için askeri, imza için genel müdürü tehdit etmek ne demek?

*Baskın yapar üzere kamu kurumlarının kapısına dayanmak ne demek? Devletin teamüllerinde bu türlü bir metot olabilir mi?

*Kamu vazifelilerinin etik sorununu konuştuğumuz şu platformda kamu görevlilerin hakkını, hukukunu korumak vazifemizdir.

*Kamu görevlilerimize hukuk hudutları dışında kelam söyleyen herkes bu devletin düşmanıdır. Bu çirkefliğin hedefi devleti işleyemez hale getirmek, milleti hizmetlerden mahkum etmendir. Bu türlü bir rezilliğe, kepazeliğe, ahlaksızlığa müsaade veremeyiz.

*Kamu görevlilerimizin görevlerini yürütürken tek bakacakları yer anayasa ve maddelerdir. Hariçten gazel okuyanların naralarıyla kamu vazifelisi işini yapmaz.

*Biz de mesai arkadaşı olarak gördüğümüz kamu vazifelilerinin yanındayız. Tüm kamu görevlilerimiz müsterih olsun.

Related Posts

Özel: Polisin cebine girecek para 258, hemşirenin 222 lira azalıyor

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Özel, internet medyası ve sosyal medyaya yeni …

Rusya Savunma Bakanı Şoygu: Ukrayna’da son 10 günde 170 paralı savaşçı yok edildi

Şoygu, başşehir Moskova’da askeri yetkililerle yaptığı toplantıda, Rusya ve Ukrayna ortasında devam eden savaşa dair açıklamalarda bulundu.Rus …

Cyle Larin’in Club Brugge’deki maaşı şaşırttı

Beşiktaş’tan ayrılan Cyle Larin’in adresi Club Brugge oldu. Kanadalı golcü Belçika takımıyla mukavele imzalayıp formayı giydi. Larin’in Brugge …

Yunanistan unsurlarınca geri itilen 36 sığınmacı kurtarıldı

Sahil Güvenlik Komutanlığı grupları, 2 Temmuz saat 09.15 sıralarında, Çeşme ilçesi açıklarında bir küme sığınmacı olduğuna yönelik bilgi edindi …

Marmaris’te zarganayı köpek balığı sandılar, paspasla kovaladılar

Muğla’nın Marmaris ilçesinde kıyıda yüzen insanların ortasına giren balık, köpek balığı zannedildi. Paylaşılan imajlarda balığın denizde yüzenler …

Babacan’dan ‘enflasyon’ reaksiyonu: Tekrar maşallah çok hassas tartmışlar

DEVA Genel Lideri Ali Babacan, haziran ayı enflasyon bilgilerini açıklayan Türkiye İstatistik Kurumu’na (TÜİK) reaksiyon gösterdi. DEVA önderi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.