Gaziantep Üniversitesi en az lise mezunu işçi alımı başladı! Müracaatlar ne vakit sona erecek?

Gaziantep Üniversitesi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4’üncü hususunun (B) fıkrası uyarınca 42 işçi alımı yapacağını açıkladı. KPSS puan sıralaması temel alınacak görevlendirmeden adaylardan en az lise mezunu olma kuralı aranıyor. Ayrıyeten adaylara ait özel müracaat kaidelerinde gerekli dokümanlara, müracaat tarihinden müracaat biçimine kadar merak edilen tüm ayrıntılar yayınlanan ilan ile paylaşıldı. 

Gerekli Dokümanlar Neler?

  1. KPSS Sonuç Belgesi

  2. Tecrübe istenilen konumlar için meslek kodunu gösterir SGK hizmet dökümüyle birlikte resmi yahut özel kuruluşlardan müracaat tarihleri içerisinde alınmış iş tecrübe dokümanı (Islak imzalı olarak müracaat formuna eklenecektir.)

  3. Sertifika istenilen durumlar için ilgili dokümanın aslı yahut onaylı sureti,

  4. Nüfus Cüzdan Sureti. (E-devletten alınan karekodlu evraklar kabul edilir.)

  5. Diploma yahut Mezun Evrakı, (E-devletten alınan karekodlu evraklar kabul edilir.)

  6. Askerlik durum belgesiSon Müracaat Ne Vakit?

Gaziantep Üniversitesi işçi alımı müracaatları 6 Haziran 2022 tarihinde başlayıp 20 Haziran 2022 tarihine kadar devam edecek.

Adaylar gerekli dokümanlar ile birlikte Gaziantep Üniversitesi İşçi Dairesi Başkanlığına şahsen müracaatlarını yapmaları gerekiyor. Kargo yahut posta ile yapılan müracaatlar mutlaka dikkate alınmayacak.

Başvuru Kuralları Neler?

A-Başvuru yapacak adaylarda, tahsille ilgili şartlar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci unsurundaki aşağıda belirtilen genel kurallar aranır.

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
2. Taksirli Hatalar hariç olmak üzere; affa yahut vakit aşımına uğramış veya para cezasına çevrilmiş yahut ertelenmiş, hükümlülüklerine ait kayıtları isimli sicilden çıkarılmış olsa bile, bir cürümden hükümlü bulunmamak yahut soruşturma altında olmamak.
3. Müracaat tarihi itibariyle en az (18) yaşını tamamlamış olmak.
4. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış olmak.
5. 657 sayılı Kanununun 53’üncü unsuru kararları gizli kalmak kaydıyla misyonunu devamlı yapmasına pürüz olabilecek beden ve akıl hastalığı yahut beden sakatlığı ile mahzuru bulunmamak.

B- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B hususu yeterince, “sözleşmeli olarak istihdam edilenler, hizmet mukavelesine ters hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca kontratlarının feshedilmesi yahut mukavele devri içerisinde Bakanlar Konseyi Kararı ile belirlenen istisnalar hariç mukaveleyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kuramların kontratlı işçi durumlarında istihdam edilemezler.” kararı uyarınca müracaatları kabul edilmeyecektir.

C- Daha evvelden kurumumuzda çalışırken kurumumuzca iş akdi fesih edilenlerle, kendi isteği ile vazifesinden istifa edenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.

1 – Başvuracak adayların, başvurduğu nitelik kodunun karşısında yer alan aranılan niteliklerin tamamını taşıyor olması ve bunu belgelendirmeleri gerekmektedir.
2 – 2020 yılı KPSS imtihanına girmiş olmak. (önlisans mezunları için 2020 KPSS P93, Ortaöğretim (lise ve dengi) mezunları içim KPSS P94) Adayların KPSS puanı ile başvurduğu nitelik kodunda aranan tahsil kaidesine uygun olması gerekmektedir.
3 – Rastgele bir Toplumsal Güvenlik Kurumundan, emeklilik yahut yaşlılık aylığı almıyor olmak.
4 – Nöbet yordamı çalışmaya mahzur bir durumun bulunmaması.

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Related Posts

Özel: Polisin cebine girecek para 258, hemşirenin 222 lira azalıyor

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Özel, internet medyası ve sosyal medyaya yeni …

Rusya Savunma Bakanı Şoygu: Ukrayna’da son 10 günde 170 paralı savaşçı yok edildi

Şoygu, başşehir Moskova’da askeri yetkililerle yaptığı toplantıda, Rusya ve Ukrayna ortasında devam eden savaşa dair açıklamalarda bulundu.Rus …

Cyle Larin’in Club Brugge’deki maaşı şaşırttı

Beşiktaş’tan ayrılan Cyle Larin’in adresi Club Brugge oldu. Kanadalı golcü Belçika takımıyla mukavele imzalayıp formayı giydi. Larin’in Brugge …

Yunanistan unsurlarınca geri itilen 36 sığınmacı kurtarıldı

Sahil Güvenlik Komutanlığı grupları, 2 Temmuz saat 09.15 sıralarında, Çeşme ilçesi açıklarında bir küme sığınmacı olduğuna yönelik bilgi edindi …

Marmaris’te zarganayı köpek balığı sandılar, paspasla kovaladılar

Muğla’nın Marmaris ilçesinde kıyıda yüzen insanların ortasına giren balık, köpek balığı zannedildi. Paylaşılan imajlarda balığın denizde yüzenler …

Babacan’dan ‘enflasyon’ reaksiyonu: Tekrar maşallah çok hassas tartmışlar

DEVA Genel Lideri Ali Babacan, haziran ayı enflasyon bilgilerini açıklayan Türkiye İstatistik Kurumu’na (TÜİK) reaksiyon gösterdi. DEVA önderi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.