Kılıçdaroğlu: ‘Alo Holding’lerin medyası bana ders vermeye kalkmasın

CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “kendisine ders vermeye kalkanlara” tenkitlerde bulundu.

Habertürk müellifi Fatih Altaylı ve Metropoll Araştırma Lideri Özer Sencar’a yönelik olduğu anlaşılan lakin isim vermeden yaptığı paylaşımlarında Kılıçdaroğlu, “Defalarca suikast teşebbüsüne uğramış bana, köşelerinde ders vermeye kalkıyorlar. Şunu çok yeterli bilsinler ki biz daha ölmedik. Onların da ne olduğunu pek âlâ biliyoruz. Haksızlıklar karşısında kalemini dahi oynatmayan, televizyonlarda konuşmayan, ‘Alo Holdinglerin’ medyası bana ders vermeyi bıraksın, ateş olsalar cürmü kadar yer yakarlar. Bu bu türlü biline” sözlerini kullandı.

’20 YIL SONRA MUHALİF MUHARRİR OLDULAR’

Kılıçdaroğlu, Twitter’da şunları yazdı:

“Bir küme konuşmamda söylediğimi yine hatırlatma gereksinimi duydum. Bu sefer daha net söyleyeyim… Son vakitlerde kerameti kendinden menkul birtakım şahıslar bir anda muhalif müellif oldular. 20 yıllık yandaşlıktan sonra, bir baktık oluvermişler işte.

Bunların kimileri köşe müellifi, kimileri araştırmacı formatında önümüze çıkıyorlar; muhalefet nasıl yapılır, kelle koltukta gayret eden bana öğretmeye kalkıyorlar. Tekraren suikast teşebbüsüne uğramış bana, köşelerinde ders vermeye kalkıyorlar.

Şunu çok güzel bilsinler ki biz daha ölmedik. Onların da ne olduğunu pek uygun biliyoruz. Haksızlıklar karşısında kalemini dahi oynatmayan, televizyonlarda konuşmayan, ‘Alo Holdinglerin’ medyası bana ders vermeyi bıraksın, ateş olsalar cürmü kadar yer yakarlar. Bu bu türlü biline.”

FATİH ALTAYLI NE YAZMIŞTI?

Fatih Altaylı, geçtiğimiz günlerde ‘CHP’de köstebekler mi var!’ başlıklı yazısında şunları tabir etmişti:

“Tüm CHP kitlesinin bile tam olarak içine sindiremediği bir Kemal Kılıçdaroğlu’nu, Türkiye’nin içine sindiremezsiniz. Bu seçim genel merkez kusurundan kaynaklanan bir nedenle kaybedilirse, emin olun CHP seçmeni CHP binasını yerle bir eder. Altında yalnızca siz kalmazsınız.”

ÖZER SENCAR NE DEDİ?

MetroPOLL Araştırma’nın kurucusu ve CEO’su Özer Sencar ise, ‘HDP’ye bakanlık sözü’ tartışmasına dair yaptığı açıklamada, “Seçimde başarılı olmak için UYGUN Parti ile HDP’yi bir ortaya getirmeye çalışmak abesle iştigaldir. Toplumun tüm bölümlerinin rahatlıkla oy verebileceği bir adayla seçime gitmek sorunu çözer” tabirlerini kullanmıştı.

‘ALO FATİH’ GÜNDEM OLMUŞTU

2014 yılının Şubat ayında periyodun başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldiği ileri sürülen telefon görüşmeleri ile Habertürk Gazetesi ve Habertürk TV’ye yönelik verildiği sav edilen talimatların internette yayınlanması ‘Alo Fatih’ kelamıyla anılır olmuş ve uzun mühlet gündemde kalmıştı.

İddiaya nazaran, Erdoğan’ın talimatları ortasında MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin küme toplantısının Habertürk TV’de canlı yayınlanmasının durdurulması isteği ve Habertürk Gazetesi’nin ön sayfasında yer alan Yolanthe Sneijder-Cabau’nun fotoğrafını eleştirmesi yer almıştı.

Habertürk Gazetesi’nin o dönemki Genel Yayın Direktörü Fatih Altaylı, Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlar verdiği öne sürülen ‘Alo Fatih’in kendisi olmadığını söylemişti. Altaylı’nın bu açıklamasıyla o devir Ciner Holding yöneticisi olan Fatih Saraç’ı işaret ettiği yorumları yapılmıştı. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

İstanbul’da 80 bin düzmece parfüm ele geçirildi

İstanbul Vilayet Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Kabahatlerle Gayret Şube Müdürlüğü takımları, kuşkulu bireylerin ülke genelinde …

Ankara merkezli 5 ilde ‘Narkopara’ operasyonu: 37 gözaltı

İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, sahte para ile uyuşturucu madde ticareti yaptığı belirlenen suç örgütünü takibe aldı …

Erdoğan, ABD’de resepsiyona katıldı

Amerika Doğa Tarihi Müzesi’nde basına kapalı olarak gerçekleşen yemekte Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ile Biden ve eşi Jill Biden …

Ankara’da korkunç olay! Sokak köpeği ‘Cesur’un zehirlediler

Emniyet Mahallesi’nde oturan hayvansever İçsel Dülgergil, sabah sokak köpeklerine mama bırakmak için evinden çıktı. Dülgergil, günlük mama …

Obezitenin Cerrahi Tedavisinde Ameliyat Yöntemleri

Özel Sağlık Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Abdulkadir Bedirli, çağımızın hastalığı olan obezitenin, toplumun büyük bir bölümünü …

Nijerya’da kiliseye silahlı hücum: 45 kişi kaçırıldı

Nijerya’da Güney Kaduna Halklar Birliği Lideri Awemi Maisamari, lokal basına yaptığı açıklamada, motosikletli silahlı bireylerin Kaduna eyaletine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.