Konut sahibi-kiracı tansiyonu artıyor! Kundaklama, darp, atak ve sonunda cinayet…

Ekonomik krizin pençesindeki Türkiye’de mesken sahibi-kiracı ortasındaki tartışmalar şiddet olaylarına dönüştü. Başta İstanbul ve Antalya olmak üzere pek çok vilayette son altı ayda kundaklama, hücum, darp ve cinayet meydana geldi.

Ev kiralarının tepe yapması ve hükümetin artışa yüzde 25 hudut getirmesi, konut sahipleri ile kiracıları karşı karşıya getirmeye devam ediyor.

Son altı ayda kiracısının kapısını baltayla kırandan, boşalttığı meskeni kundaklayana kadar pek çok şiddet olayı yaşandı. Dün de bir kiracı tartıştığı mesken sahibini öldürdü.

İstanbul / Haziran 2002: Kağıthane’de dört katlı bir binanın giriş katında kiracı olan Hamza Çıkrıkçı ile kirayı üç katına çıkarmak isteyen mesken sahibi Şenel Tombul ortasında tartışma yaşandı. Çıkrıkçı, kontratının devam ettiğini hatırlatarak kirayı artırmayacağını söyledi. Tombul, Çıkrıkçı’dan meskeni boşaltmasını istedi ve daireyi diğerlerine kiralamak için harekete geçti. Konut arayanları daireyi görmeye çağıran Tombul ile Çıkrıkçı ortasında sık sık tartışma çıktı. Dün akşam yaşanan tartışma sırasında Hamza Çıkrıkçı tabancasıyla Şenel Tombul’ ateş etti. Göğsüne iki kurşun isabet eden Tombul kaldırıldığı hastanede öldürüldü.

Ev sahibinin  zam yapmasına öfkelenen kiracı meskeni yaktı.

DAİREYİ ATEŞE VERDİ

İstanbul / Haziran 2002: Sultangazi’de bir apartmanın üçüncü katındaki dairenin sahibi Emel A., Tahsin K.’nın oturduğu konutun kirasına bin TL’den 2 bin TL’ye çıkartmak istedi. Tahsin K., artırımın çok fazla olduğunu belirterek, kabul etmedi. Konutu boşaltan kiracı gece yarısı boş daireyi kundaklayarak kaçtı.

DÜKKANI BASIP ATEŞ ETTİ

İstanbul / Mayıs 2002: Çekmeköy’de dükkan sahibi Kerim A. kira mukavelesi devam eden Sezer T.’yi arayarak kirasına yüksek ölçüde artırım yaptığını söyledi. Taraflar anlaşamayınca ortalarında tartışma çıktı. Kerim A. bir saat sonra silahla dükkanı bastı. Kerim A.’nın silahından çıkan kurşunlar yoldan geçen iki kişi ve kiracısına isabet etti.

Yüzde 233 artırım isteyen mal sahibi, kiracısının kabul etmemesi üzerine meskenin kapısını baltayla kırdı.

KİRACISININ KAPISINI BALTAYLA KIRDI

İstanbul / Ocak 2022: Bayrampaşa’da fiyat artışlarını münasebet göstererek bin 200 TL olan kirayı 4 bin lira isteyen 94 yaşındaki konut sahibi, artırımı kabul etmeyen kiracının kapısını oğluyla birlikte baltayla kırdı.

EVİN DUVARLARINI SATIRLA PARÇALADI

Antalya / Ocak 2022: Serik ilçesinde konut kirasını arttıran konut sahibine kızan kiracı, toplumsal medya hesabından yaptığı canlı yayında satırla meskenin duvarlarını parçalayıp binadaki asansör, güvenlik kameraları ve pencere camlarını kırıp ziyan verdi.

Kirayı arttıran mal sahibine kızan kiracı, konutu kullanılamaz hale getirdi.

YANGIN ÇIKARDI

Antalya / Ocak 2022: Muratpaşa ilçesinde beş katlı bir apartmanda ailesine ilişkin daire bulunan D.S.(25) kirayı almak için kiracının kapısını çaldı. Argümana nazaran kira fiyatını alamayan genç bayan sonlandı ve bodrum katında atık unsurları ateşe verdi. Bina girişi, bodrum kat ve elektrik panolarında maddi hasar meydana geldi.

Kirayı alamadığı için sonlanan genç bayan apartmanda yangın çıkardı.

AVUKATLAR DA AKINA UĞRUYOR

Gaziantep / Ocak 2002: Dövizdeki artış kadar kira artırımı isteyen iş yeri sahibi, yakınlarıyla birlikte kiracısı olan hekimin kliniği önünde dehşet saçtı. Kliniğe zorla girmek isteyen saldırganlar o anları görüntüleyen Avukat Erhan Koca’yı darp etti.

İstanbul / Aralık 2021: Avukat Osman Karakuş, kiracısıyla sorun yaşayan komşusunun avukatlığını üstlendi. Kiracıya tahliye davası açan avukat Karakuş, beyzbol sopalı taarruza uğradı. Kiracı Murat Y. meskeninin önünde avukat Karakuş’u feci biçimde dövdü, başına beyzbol sopasıyla sekiz defa vurdu.

Related Posts

Özel: Polisin cebine girecek para 258, hemşirenin 222 lira azalıyor

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Özel, internet medyası ve sosyal medyaya yeni …

Rusya Savunma Bakanı Şoygu: Ukrayna’da son 10 günde 170 paralı savaşçı yok edildi

Şoygu, başşehir Moskova’da askeri yetkililerle yaptığı toplantıda, Rusya ve Ukrayna ortasında devam eden savaşa dair açıklamalarda bulundu.Rus …

Cyle Larin’in Club Brugge’deki maaşı şaşırttı

Beşiktaş’tan ayrılan Cyle Larin’in adresi Club Brugge oldu. Kanadalı golcü Belçika takımıyla mukavele imzalayıp formayı giydi. Larin’in Brugge …

Yunanistan unsurlarınca geri itilen 36 sığınmacı kurtarıldı

Sahil Güvenlik Komutanlığı grupları, 2 Temmuz saat 09.15 sıralarında, Çeşme ilçesi açıklarında bir küme sığınmacı olduğuna yönelik bilgi edindi …

Marmaris’te zarganayı köpek balığı sandılar, paspasla kovaladılar

Muğla’nın Marmaris ilçesinde kıyıda yüzen insanların ortasına giren balık, köpek balığı zannedildi. Paylaşılan imajlarda balığın denizde yüzenler …

Babacan’dan ‘enflasyon’ reaksiyonu: Tekrar maşallah çok hassas tartmışlar

DEVA Genel Lideri Ali Babacan, haziran ayı enflasyon bilgilerini açıklayan Türkiye İstatistik Kurumu’na (TÜİK) reaksiyon gösterdi. DEVA önderi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.