Kritik Gelişme: Büyük Bitcoin Düzenlemesi Onaylandı!

Kaliforniya’nın Adil Siyasi Uygulamalar Komisyonu, siyasi adayların Bitcoin ve kripto para cinsinden bağışları kabul etmesine izin veren yeni kuralları onayladı.

Bitcoin 28.000 dolara giderken yeni düzenleme onaylandı

Kaliforniya’da eyalet ve yerel siyasi adaylara kripto para bağışı yapılmasına artık izin veriliyor. Buna göre Adil Siyasi Uygulamalar Komisyonu, adayların Bitcoin ve kripto bağışlarını kabul etmesine izin veren yeni kuralları onayladı. Ancak adayların bunları hemen dolara çevirmeleri gerekiyor.

Karar, Kaliforniya’nın ABD’de bir “kripto sermayesi” olmayı hedeflediği bir zamanda geldi. Bu arada, Mayıs ayında, Kaliforniya Valisi Gavin Newsom, kripto ve Blockchain teknolojisi aracılığıyla yeniliği teşvik etmek için bir yürütme emri imzaladı.

California siyasi eylem komiteleri Bitcoin ile bağış kabul ediyor

FPPC, siyasi adayların kripto para cinsinden bağışları kabul etmesine izin veren yeni kuralları onayladı. Yeni kurallar 60 gün sonra yürürlüğe girecek. Bununla birlikte, kripto bağışları en kısa sürede dolara dönüşmek zorunda.

İlginç bir şekilde California, siyasi adaylara kripto bağışlarını yasaklayan dokuz eyaletten biriydi. Yeni kurallarla birlikte, Washington ile birlikte siyasi kampanyalarda kripto bağışlarına izin veren 13. eyalet oldu.

ABD, ülkede kripto kabulü arttıkça kripto düzenlemelerini güçlendirmeye çalışıyor. Şirketlerin önerilen iki taraflı kripto faturası kapsamında faaliyet göstermesine izin verecek.

BTC fiyatı 28.000 doları hedefliyor

Bitcoin bu hafta muhteşem bir ralli yaşıyor. BTC fiyatı, 23.8 bin doların üzerinde bir kırılma bekleyen 200 WMA’yı kırmaya hazırlanıyor. Poppe ve Rekt Capital gibi analistlere göre, Bitcoin 23,800 doların üzerine çıkarsa 28.000 dolara ulaşacak. Ayrıca, kripto analisti PlanB’ye göre, fiyat Temmuz sonuna kadar 22,3 bin dolar seviyesinin, 200 haftalık MA’nın ve realize edilen fiyatın üzerinde kalırsa, BTC fiyatı Eylül ayına kadar 30 bin dolar seviyesinin üzerine çıkabilir. Analistin bu konuda söyledikleri şöyleydi:

BTC 22.3 bin dolar, 200 haftalık MA ve realize edilen fiyatın üzerine çıktı. Bu, Temmuz kapanışına kadar devam ederse, Eylül kapanışından önce ters Bart modelini (büyük bir tasfiye satışının ayırt edici özelliği) tekrar 30 bin dolara tamamlamamız beni şaşırtmaz.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Michaël van de Poppe’de benzer senaryo ortaya koydu. Bugün Twittar’dan şunları yazdı:

Bitcoin yine kritik bir dirençle karşı karşıya. Eğer bu 23,8 bin dolardan kırılırsa, devam edeceğimizi ve ardından 28 bin doların masalarda olduğunu varsayıyorum, ancak aynı zamanda 200-haftalık MA’nın üzerinde net bir kırılma doğrulandı.

Bitcoin (BTC) şu anda 23.000 doların hemen üzerinde işlem görüyor. Bugün, analistlerin işaret ettiği seviye olan 23.800 dolara tekrar yöneldi.

Related Posts

Genç müteahhite pusu kuru öldürenler tanıdık çıktı!

Geçen pazar günü ağaçlık alanda cansız bedenine ulaşılan Emre Öztürk’ün vücudunda 17 bıçak darbesine rastlandı. Asayiş Şube Müdürlüğü …

Merkez Bankası’nın faizi beklentisi yüzde 14 oldu

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Siyaseti Konseyi (PPK) toplantısı bu hafta 18 ağustos perşembe günü gerçekleştirilecek. Para …

ASELSAN yılın birinci yarısını güçlü büyüme ile tamamladı

Şirket kârlılıklarının açıklandığı bu devirde ASELSAN’dan 2022 yılı birinci yarı finansal sonuçlarına ait bir açıklama yapıldı. Yatırımlara …

219 milyon lirayı tadilatlar yuttu

Çiftçilere kolaylık sağlamak ve tarımın gelişmesine yardımcı olmak için kurulan Ziraat Bankası’nda da kamuda önemli boyutlara ulaşan israfın bir …

Yarın BİM hoşluk eserleri ile genç kızların gözdesi oluyor! İşte BİM 9 Ağustos aktüel kataloğu

Artan hayat pahalılığı vatandaşların ucuzlukları takip etmesine neden oldu. Çabucak çabucak her gün gelen artırımlar ve vatandaşın düşen alım …

Petrol fiyatları yeni haftaya yükselişle başladı

Petrol piyasalarda arz daralmasına ait kaygıların yer kazanmasıyla yeni haftaya yükselişle başladı. Brent petrolün varil fiyatı 100 dolarlık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.