Murat Kurum’dan “Bakanlık gücünü seçim için kullanıyor musunuz” sorusuna yanıt: “Kullanacağım tabii ki”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cüneyt Özdemir’in Youtube programına konuk oldu ve gündemi değerlendirdi.

Programda, bir izleyicinin “Bakanlık gücünü seçimde kullanıyor musunuz?” şeklindeki sorusu üzerine Bakan Kurum “Bakanlık gücü yetkilerse eğer, yetkilerimi kullanıyorum. Kullanacağım tabii ki.” dedi.

Murat Kurum’un açıklamasının devamı şöyle:

“Niye kullanıyorum? Vatandaşımızın bir sorunu varsa, o sorunun çözümüne ilişkin… (‘Seçim kampanyanızda kullanıyorsunuz diye bir eleştiri var’ sorusu üzerine) Şöyle yapıyoruz, ne yapıyoruz biliyor musun? Mesela sabah Ataşehir’e gidiyoruz, vatandaşım diyor ki ‘Bizim burayı Sayın Bakanım rezerv alan ilan edin; biz şu, şu muafiyetlerden yararlanalım.’ Akşama imzalıyoruz.

2B’yle ilgili bir sorunu var. Hızlı bir şekilde bize iletiyorsa eğer, sistem kurduk. Temel atıyoruz… Fındıklı mahallesinde muhtarımız park istedi. Gittik hemen parkını yaptık. Orada bir eksik var, kentsel dönüşümle ilgili bir talep var. Hepsini, bakanlığımızın tüm yetkisini, gücünü kullanıyoruz, kullanacağız tabii. Bu bakanlığın görevi o. Onun dışında maddi olarak bakanlığın tek bir kuruşunu kullanmıyoruz kendi şahsımıza ilişkin. Bir tane minibüsümüz var. Ekibimiz de arkada 2 minibüse biniyor. 3 minibüsle geziyoruz.”

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir