Türkiye yeni uyarmıştı! ABD’li Büyükelçi’den HDP ve DÜZGÜN Parti’ye ziyaret

ÂLÂ Parti’den yapılan yazılı açıklamada, Genel Başkan Meral Akşener’in, siyasi partilere nezaket ziyaretinde bulunan ABD Büyükelçisi Jeffrey Flake’i kabul ettiği belirtilerek, “1 saat süren görüşmede dünyadaki gelişmeler ve Türk- Amerikan bağları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Görüşmede ÂLÂ Parti Memleketler arası Münasebetler Lideri Ahmet Kamil Erozan da hazır bulundu” tabirlerine yer verildi. 

BİR ZİYARET DE HDP’YE

ABD Ankara Büyükelçisi Jeffry Flake HDP Genel Merkezi’nde HDP Eş Genel Liderleri Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile görüştü. Görüşme ABD Büyükelçiliğinin resmi hesabından İngilizce ve Türkçe olarak 2 lisanda paylaşıldı. Yapılan paylaşımda, “Büyükelçi Flake, bugün HDP Eş Genel Liderleri Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile bir ortaya geldi. Görüşmede ABD-Türkiye ortasındaki bağlar ele alındı.” sözlerine yer verildi.

Öte yandan görüşmeyi HDP de paylaştı. HDP tarafından yapılan paylaşımda ise, “Partimize nezaket ziyaretinde bulunan ABD Büyükelçisi Jeffry L. Flake, Eş Genel Liderlerimiz Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile görüştü. Görüşmede siyasi ve bölgesel gelişmelere ait görüş alışverişinde bulunuldu” denildi.

ABD’NİN UYARISI REAKSİYON ÇEKMİŞTİ

ABD Büyükelçiliği’nin Türkiye’deki vatandaşlarına yönelik yayımladığı ikaz bildirisinin akabinde Türkiye’den de misilleme üzere bir cevap gelmişti. Türk Dışişleri Bakanlığı verdi, ABD’deki Türk vatandaşlarını uyarmıştı. Öte yandan, ABD Büyükelçisi’ne de duyulan rahatsızlık iletilmişti.

KAYNAK: DHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.