Yeni Şafak yazarından Berat Albayrak’a: Türkiye’yi soktukları maceranın faturası çok ağır

Yeni Şafak yazarı Aydın Ünal, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak‘ın ekonomiye ilişkin politikalarını eleştirerek, “Türkiye’yi soktukları maceranın faturası çok ağır.” dedi.

Ünal bugünkü yazısında, “Rasyonel zeminden çıkış 2018 seçimleri sonrası başlamıştı. Dönemin hem çok yetkili hem de çok güçlü Hazine ve Maliye Bakanı, bugün dahi çerçevesini, muhtevasını, takvimini, hedeflerini bilmediğimiz, esasen sadece kendi zihninde var olan ve oradan dışarı da çıkamayan bir modelle bütün dengeleri, bütün göstergeleri altüst etmişti. Beş yıllık süreçte zaman zaman rasyonaliteye dönüş girişimleri oldu ama kısa sürdü. Hem o bakanın, hem de bir takım danışmanların Türkiye’yi soktukları maceranın faturası çok ağır. Türkiye belki de hasarı 10 yıl ödenmeyecek bir bedelin altına girdi. Türkiye’ye çok ama çok büyük kötülük yapıldı.” ifadelerini kullandı. 

“Zararın neresinden dönülse kâr.” diyen Ünal, “Umarız rasyonellik kesintiye uğramadan devam eder. Esasen Türkiye’nin kısa ve orta vadede başka seçeneği de yok.” görüşünü aktardı. 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir