Bu Altcoin İçin ‘Parabolik Patlama’ Beklentisi Var!

13 Haziran, SEC’in Binance ve Ripple davalarından önemli kararların ortaya çıkacağı tarihi bir gün olacak. Bu tarihten bir gün sonra Fed, faiz artırımı konusunda duruşunu güncelleyecek. Piyasa oyuncularına göre, kritik bir haftaya hazırlanan XRP, altcoin piyasasının öne çıkan ismi olmaya hazırlanıyor.

XRP teknik açıdan “parabolik patlama” noktasına yaklaşıyor

XRP fiyatı, bir yılı aşkın süredir sürekli olarak altında işlem gördüğü 0,60 dolarlık kritik direnç noktasına doğru ilerliyor. Mayıs 2022’de kaybettiği bu seviyeyi geri almak için attığı her adımda dirençle karşılaştı. Olumlu haber, son zamanlardaki düşüşe rağmen ayıları tekrar sahneye davet edecek 0,50 desteğini koruması. Teknik analizler, bu başarının ardından şimdi yükselişle sonuçlanması beklenen bir kırılma ile bir yıllık direnç noktasına yaklaştığını gösteriyor.

Kripto analisti MichaelXBT’de yatırımcıların dikkatini bu kırılma noktasına çekti. Günlük grafiğe göz atan analist, XRP’nin şu anda bir yıldır sürekli altında işlem gördüğü önemli bir direnç noktasına yaklaştığını vurguluyor.

Analiste göre, XRP bu dirençten bir çıkış yaparsa, “parabolik patlama” ile sonuçlanacak. Grafik, XRP’nin 0,60 dolar seviyesinde şiddetli bir dirençle karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Özellikle XRP, bir önceki ay başlayan serbest düşüşün ortasında bu seviyenin altına düştü.

Bu bölgenin altına düştüğünden beri, yeniden ele geçirmeye yönelik tüm çabalar, dirençle karşılaştı. XRP, bu direnci aşmaya en yakın olduğu Mart ayı sonunda 0,5850 dolara yükseldi. Tek başına koşusunun tükenmesi, ayıların o noktada sahnenin kontrolünü ele geçirdiğini gördü.

DustyBC, XRP’nin altcoin rakiplerine göre üstün performansını vurguladı

Haftanın SEC davaları kripto devleri BTC, ETH ve XRP’yi diğerlerine göre nispeten daha az etkiledi. Kripto analisti DustyBC’in belirttiği üzere, XRP bu dönemde en dayanıklı kripto olarak ortaya çıktı.

https://twitter.com/TheDustyBC/status/1667109547914280963

Blockchain şirketi Ripple’dan son gelişmeler altcoin rallisini destekliyor

Öte yandan, bir diğer kripto analisti BitBoy, Ripple’ın özel hisselerinin Linqto’da artmasıyla Ripple davasıyla ilgili çarpıcı analizleri ortaya koyuyor. Kripto fenomeni, yakın tarihli bir YouTube videosunda, devam eden Ripple davasına ve bunun yatırımcılar için potansiyel sonuçlarına ilişkin patlayıcı tahminlere yer verdi.

Armstrong, Ripple’ın SEC davasının zaten içeriden alınan bilgilere dayanarak karara bağlandığını savunurken, Ripple’ın Linqto’daki özel hisselerini içeren önemli bir gelişmeye işaret etti. Bitboy’a göre Linqto, eski danışmanlardan ve şirket ekip üyelerinden satın alınan hisse senedi opsiyonları yoluyla Ripple’ın özel sermaye hisselerini çoktan satın aldı. Coinbase, Robinhood ve SoFi gibi önde gelen şirketlerin özel hisselerinin halka arz edilmeden önce satın alınabilmesiyle geçmişte var olan benzer fırsatların altını çizdi.

https://twitter.com/Bitboy_Crypto/status/1667110749972332544

Sadece bir hafta içinde, Linqto’daki Ripple özel hisseleri, 1 Haziran’da gözlemlenen 35’den 56 dolara yükseldi. Bu da yedi gün içinde %60’lık bir artışa işaret ediyor. Sonuç olarak, toplam Ripple değeri 5,7 milyar dolardan 9 milyar dolara yükseldi. BitBoy’dan alınan ekran görüntüsü, dün bir yatırımcı tarafından onaylandığı üzere hisse fiyatının 63’e yükseldiğini gösterdi.

“XRP yatırımı milyonlar kazandırabilir”

Yakın tarihli bir Valhil Capital raporuna göre, eğer XRP gerçek değerine olsaydı, 1.000 XRP ile 3.5 milyon dolarlık bir yatırımda oturuyor olacaklardı. Firmanın raporu, XRP’nin adil piyasa değerini belirleme araştırması yaklaşık iki yıl önce başladı.

Haftanın sonuçlar, 3.500 dolarlık düşük piyasa değeri ve 22.000 dolarlık yüksek piyasa değeriyle şaşırtıcıydı. Valhil Capital, bunun XRP’nin fiyatına ilişkin bir tahmin olmadığını, SEC davasından ve diğer dış etkenlerden gelen yasal baskı olmaksızın piyasa değerinin kabaca bir tahmini olduğunu vurguluyor.

https://twitter.com/mollyelmore22/status/1666489120401547293

Rapora göre, 3.500 dolar değerinde 100 XRP, 350.000 dolar değerinde olacak. Öte yandan, 1.000 XRP, 3.5 milyon dolar değerinde olacak. Bu da XRP’nin mevcut değerinden %706,399 daha yüksek bir değeri temsil ediyor. Öte yandan, 22.000 dolarlık en yüksek adil piyasa değerinde, 1 milyon dolar kazanmak için 45 XRP’nin biraz üzerinde olması gerekiyor.

Kripto para piyasası ne durumda?

Haftanın çift haneli değer kayıplar Pazar günü bir miktar toparlanma ile iyileşme sürecine evrildi. Kriptokoin.com analizlerinde

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir