Kusursuz Seksin Sırrını Duyunca Çok Şaşıracaksınız! Seks Yapan Herkes Şokta

İnsan vücudunun %70’ini oluşturan suyun, cinsel hayata etkisi tahmin edilenden çok daha fazladır. Tazelenmek, hidrasyon sağlamak ve performansımızı artırmak için cinsel hayatımızın olmazsa olmazı olacak şekilde daha fazla suya ihtiyacımız var.

Dünyanın en büyük kaçamak sitesi Fransız menşeli Gleeden, özel hayata dair araştırmalarıyla gündeme damga vurmaya devam ediyor. Kadınlar tarafından kurulan uygulama, Türkiye’deki kayıtlı üyelerinden 2714 kadınla yaptığı ankette, cinsel hayatlarındaki su ile aralarındaki ilişkiyi belirleyen bir araştırma yaptı.

SU TÜKETİM ALIŞKANLIĞI

Sevişme esnasında bilhassa sıcak havalarda terlediğimizi ve su tükettiğimizi düşünerek “Sevişme esnasında su içer misiniz” sorusuna katılımcıların %85’i “Evet” olarak yanıtlarken sadece %15’i su ihtiyaç duymadan seviştiğini söylüyor.

“Su içmek için sevişmeye ara verir misiniz?” sorusuna cevabı verenlerin %79’u “Sevişmeyi sürdürürken su içerim” derken %21’i sevişmeye kısacık bir mola veririm, su içerim diyor.

“Sevişmeden önce yanınıza su alır mısınız” sorusuna katılımcıların %72’si “Evet” cevabını verirken, %28’i bu hazırlığı yapmadığını belirtiyor.

Böylece her sevişmede mecburen ara verip mutfağa gidip gelmek zorunda kalıyorlar. Motivasyonları düşüyor ve çoğu zaman kaldıkları yerden devam edemiyorlar.

SEVİŞİRKEN SU TÜKETİMİ

Sevişme isteğini coşturmak için afrodizyak gıdalar tüketmek bir alışkanlıktır. Bilhassa enerji veren kuru ve taze meyveler en çok tercih edilir. Oysa enerjiye ihtiyacımız olduğu kadar hidrasyona da ihtiyacımız var. Hidratlı kalmak, cinsel yaşamınızı canlandırmak için yapabileceğiniz en iyi şeydir. İdeal hidrasyon seviyesine ulaşmak ve suyun her hücrenize ulaşabilmesi için sevişmeye başlamadan 12 ila 24 saat önce düzenli su tüketimine başlamalısınız. İdrar rengini takip ederek yeterince su alıp almadığınızı kontrol edebilirsiniz. Koyu renkli ise daha fazla su içmelisiniz.

İşte neden sevişirken su içmeye ihtiyacımız olduğunun sebepleri :

DAHA FAZLA KAYGANLIK

Erojen bölgenizde kuruluktan mı şikayetçisiniz? Belki de yeterince su tüketmediğiniz için oluyordur. Zira dehidrasyon kadınlarda kuruluğa neden olabilir, bu da birleşme esnasında canınızın yanmasına, keyif alamamanıza, istediğiniz gibi hareketler yapamamanıza neden olabilir.

KOLAY ORGAZMLAR

Hidratlı olduğunuzda, sadece daha iyi kayganlık sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kan akışını da hızlandırarak, daha kolay, daha uzun süreli ve daha tatmin edici orgazmlar yaşamanıza olanak sağlar.

YÜKSELEN ENERJİ

Bugünlerde seks yapmak için kendinizi çok mu yorgun hissediyorsunuz? O halde cinsel enerjinizi geri kazanmak için su içmeniz gerekiyor. Yeterince su içmediyseniz, dokularınızdaki hidrasyon yetersizliği vücuttaki enerji üretme süreçlerini etkileyerek sizi seks için daha az dayanıklı ve cansız bırakır.

SİSTEM TEMİZLİĞİ

Su vücudunuzu kir ve toksinlerden arındırır. Yeterince su içmediğinizde, bunların tümü dokularda birikebilir ve vücudunuzun biyokimyasal dengesini bozabilir. Bu daha sonra seks hormonlarınızı ve libidonuzu etkileyerek sizi seks için daha az istekli hale getirir.

YORGUNLUĞU ALT EDER

Enerjik bir seks seansı pekala sportif egzersiz kadar yorucu olabiliyor. Son zamanlarda yapılan bir araştırma, 25 ila 30 dakikalık cinsel aktivitenin 3 millik bir koşuyla karşılaştırılabilir olduğunu söylüyor. Ayrıca seks sonrasında gelen ayrıca bir enerji düşüşü de söz konusudur. Su, cinsel aktivite ile gelen yorgunluğu yenmenize yardımcı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx