Vatan Partisi İstanbul’da 6 ilçenin belediye başkan adaylarını açıkladı

Partisinin İstanbul İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında konuşan Özkan, Türkiye’nin siyasi, askeri, ekonomik ve kültürel açıdan zorlu bir dönemden geçtiğini söyledi. Bu zor dönemde yerel seçimlere gidildiğini dile getiren Özkan, “Vatan Partisi kendi bağımsız adaylarıyla, programıyla, logosuyla bu 31 Mart 2024 seçimlerine girecektir.” dedi.

Özkan, İstanbul’un deprem gibi büyük bir sorunu olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti:

“İstanbul’umuzun trafik sorunu var. İstanbul’umuzun toplu ulaşım sorunu var, yeşil alan sorunları var. Ancak bu sorunların tepesinde olan başlıca bir sorun var ki o sorun çözülmeden bugün İstanbul’umuzda hiçbir sorunun üzerine gidilemez. Hiçbir sorunun çözümü yoktur. O da hepimizin belki gündelik hayatında ifade ettiği nüfus sorunu ve kalabalığı. Bakınız bugün Türkiye’de iktidara kim gelirse gelsin, İstanbul’u kim yönetirse yönetsin İstanbul’un nüfusuna dair müdahalelerde bulunmadığı müddetçe ortaya attığı vaatlerin hiçbir önemi yoktur.”

İstanbul’un bugün 20 milyon nüfusu kaldıramaz durumda olduğunu belirten Özkan, nüfus yoğunluğuna karşı partilerinin çözümlerinin hazır olduğunu kaydetti.

Özkan, “Çözüm, Anadolu’ya yapılacak yatırımlarla İstanbul’u güvenli, mutlu, huzurlu, herkesin başını yastığa koyduğunda deprem korkusuyla uyumadığı bir İstanbul yaratmaktır. Bunun yolu da ancak ve ancak İstanbul’un 20 milyonluk nüfusunu Anadolu’ya yapılacak yatırımlarla birlikte kademeli olarak Anadolu’ya çekmekten geçmektedir.” diye konuştu.

İstanbul’un 6 ilçesindeki belediye başkan adaylarını açıklayan Özkan, “Vatan Partisi Adalar Belediye Başkan adayı Ali Çal, Beşiktaş Belediye Başkan adayı Ayhan İlhan, Fatih Belediye Başkan adayı Gökay Atilla Bostan, Ümraniye Belediye Başkan adayı Yunus Aktürk, Şişli Belediye Başkan adayı Cemal Akyıldız, Zeytinburnu Belediye Başkan adayı Oktay Ekmen.” ifadelerini kullandı.

Toplantıda Vatan Partisinin belediye başkan adayları kendilerini tanıttı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx